C.I.B, DK Ch, FI Ch, SE Ch, SE V-09

Murray Field's Arvid Parker

Född 12/5 2008
STAMTAVLARESULTAT
Uppfödare: Tina Andersson

DSC07018
Augustikväll 2012, foto Josefine J

DSC06899
Foto Josefine Jakobsson

 DSC1859
Ljungbyhed 12/5 2012

DSC06084
Julia med Rolex, april 2012

DSC06093
Josefine, Julia och Rolex april 2012

DSC05719
Tina med Rolex och Nova, dcember 2011

DSC05011
Rolex och Nova, sommaren 2011

DSC02727

DSC01085
Rolex 9 månader

DSC01104
9 månader

005

Rolex2
Rolex 7 månader, foto Linnea

DSC00036

DSC 0004
BIM, cert och svensk vinnare i Malmö, mars 2009. Foto Linnea

DSC 0098
BIM och cert i Västerås, foto Linnea

Rolex2-1
BIS junior på Lövudden 2009. Foto Kirsten Walhovd

rolex 090701 5

rolex0907012

rolex0907011

rolex0907013

DSC01361

DSC01374
Varm sommarkväll i augusti 2009

Rolex lovu1
Lövudden 2009

Rolex lovu2
Lövudden 2009

birochbimhogbobruksvvk09
Högbo 2009

DSC01520
Åland 2009

DSC01835

DSC01816

DSC01903

004

0015

DSC02809
Oktober 2010

DSC02826

DSC02815

DSC02825

DSC02868
November 2010

DSC03525
BIM i Alvesta, juni 2011. Foto Josefine

DSC05542
Oktober 2011

DSC05502

DSC05553
 

 Ch Pawky Pact Parker Of Dirty Mind
Ch Grayrory's Caitlin
Ch Impact Ian Ignor Of Dirty Mind
Ch Beauty Terri Irater
Manticorns Herbert
Ch Grayrory's Applecross
Ch Brian Bandit Bran Of Dirty Mind
Ch Gayleward's Show Stopper
Ch Airescot By Jeeves
Enfant Terrible Von Der Oelmühle
Ch Fernhill's Torquil
Ch Manticorns Christa
Ch Kilbourne Luffa Of Oelmuehle
Ch Manticorns Denise

 

RESULTAT

17/6-12 Avesta SKK Int BIR CACIB Matti Tuominen, Finland
16/6-12 Tånga Hed SvVK BIM Marie Gadolin, Sverige
12/5-12 Ljungbyhed SvVK BIM Jarmo Vourinen, Finland
18/9-11 Bjerringbro DKK Int BIR CERT CACIB CHAMPIONAT Anette Bystrup, Danmark
19/6-11 Avesta SKK BIM Eerola Tapio, Finland
25/9-10 Eckerö FKK Int CERT CACIB BIM Rony Doedijns
24/7-10 Köping SKK Int CERT CACIB CHAMPIONAT Karin Hedberg
27/9-09 Eckerö FKK Int BH-2 Arne Foss, Norge
6/9-09 Högbo Bruk SvVK BIM CERT Brit Schöne-Brodwall No
5/9-09 Högbo Bruk SKK Int BIM CERT CACIB Gerhard Jipping NL
16/8-09 Norrköping SKK Int BH-2 CERT Barbara R Smith
1/8-09 Svenstavik SvVK BH-2, CERT, BIS-4 JUNIOR Karin Hedberg, Per Lundström
25/7-09 Lövudden, Hjorthundspecial BIR JUNIOR Nenne Runsten
11/7-09 Alfta SKK BH-2, CERT Harto Stockmari, Finland
14/6-09 Avesta SKK BH-2, CERT B. Blid von Schedvin, Sv
24/5-09 Österbybruk SKK int BH-2, CERT Matti Tuominen, Finland
26/4-09 Västerås SKK nat BIM, CERT Cindy Pettersson, Sverige
22/3-09 Malmö SKK int BIM, CERT, SV-09 Barbka Novak, Slovenien
15/3-09 Enköping SvVK BH-2, cert, BIR junior Åke Cronander, Sverige